info@diaco-system.ir
ده خط 38454377-051 - 09153251974 - 09155798245
شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 بعدازظهر

اخبار و مقالات

در هنگام تهیه و تنظیم سیستم اطفای حریق برای حفاظت از یک مجموعه در قدم اول لازم است تک به تک با اجزا و ادوات‌ آن سیستم و نحوه عملکرد هر کدام از آن‌ها آشنایی کافی داشته باشید تا بنا به اقتضای شرایط بهینه‌ترین سیستم حفاظتی را ترتیب ببینید. در این مطلب در نظر داریم در مورد اجزای سیستم اطفای حریق گازی IG و عملکرد هر جزء صحبت کنیم. 

ادامه مطلب: آشنایی با اجزای سیستم اطفای حریق IG به صورت جزء به جزء

 

در مطالب قبل در مورد انواع نازل‌های سیستم اطفای حریق CO2 و اصول طراحی این سیستم برای فضای تحت حفاظت صحبت کردیم، در ادامه در نظر داریم چیدمان‌های مختلف این نازل‌ها در فضا را بررسی کنیم تا نهایتا بتوانیم بهینه‌ترین چیدمان را انتخاب نماییم.

ادامه مطلب: چطور به بهینه‌ترین نحو نازل‌های سیستم اطفای حریق CO2 را جانمایی کنیم؟ (به همراه عکس)

در سیستم اطفای حریق گازی CO2، عامل اطفا کربن‌دی‌اکسید در فشار بالایی در سیلندرها ذخیره می‌شود. بنابراین این سیلندرها نیازمند ادوات و تجهیزات جانبی مهندسی شده‌ای هستند که بتواند امنیت آن را به طور کامل تامین نماید. در این مطلب در نظر داریم در مورد اجزای مختلف سیلندرهای سیستم‌ اطفای حریق CO2 به صورت جزء به جزء  صحبت کنیم.

ادامه مطلب: با ادوات و تجهیزات سیلندرهای CO2 به صورت جزء به جزء آشنا شوید

 

همانطور که می‌دانید در سیستم‌های اطفای گازی ماده‌ اطفایی از طریق نازل‌هایی که طبق محاسبات مهندسی در فضا نصب می‌شود تخلیه شده و حریق را اطفا می‌کند. با توجه به الزامات فضا و همچنین نوع اطفای توتال و یا لوکال باید از نازل مشخصی استفاده شود که در این مطلب در نظر داریم اطلاعات بیشتری در مورد انواع نازل‌های سیستم اطفای حریق co2 ارائه کنیم.

ادامه مطلب: آیا تنها یک مدل نازل برای سیستم اطفای حریق CO2 موجود است؟

 

در مطالب قبل با سیستم اطفای حریق گاز CO2 آشنا شدیم در مرحله بعد باید بدانید که نصب سیستم اطفای حریق CO2 ضوابط و مقررات مشخصی دارد که باید به ترتیب انجام شود در این مطلب در نظر داریم در مورد اصول طراحی سیستم اطفای حریق گازی CO2 به صورت مرحله به مرحله و قدم به قدم صحبت کنیم.

ادامه مطلب: اصول طراحی سیستم اطفای حریق CO2 به صورت قدم به قدم

در ارتباط باشید